Sejm uchwalił zmiany w 500 plus. Część rodziców będzie miała problem

Sejm przyjął poprawki w programie 500 plus. Wśród najważniejszych wymienia się brak możliwości składania wniosków w formie tradycyjnej i brak wypłat do ręki. Eksperci zauważają, że część rodziców będzie miała problem ze złożeniem dokumentów elektronicznie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Za uchwaleniem nowelizacji ustawy głosowało 236 posłów, 161 było przeciw, a 49 wstrzymało się od głosu. W związku z tym nowelizacja została przyjęta, a zasady programu zmienią się od 1 stycznia 2022 roku.

Wśród najważniejszych zmian wymienia się głównie dwie. Po pierwsze, wniosek o wypłatę świadczenia będzie można złożyć tylko przez Internet. Zniknie możliwość składania go w urzędzie. Wypłatą świadczenia zajmie się ZUS. Wszystkie formalności załatwimy więc przez PUE lub tak, jak dotychczas przez portal [email protected] Eksperci zauważają, że część rodziców będzie miała problem ze złożeniem dokumentów elektronicznie.

Po drugie, koniec z wypłatami do ręki. Wszystkie pieniądze w formie bezgotówkowej będą przelewane na rachunek bankowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c