Seniorzy wkrótce dostaną zaproszenia na szczepienie! Kto będzie mógł się zaszczepić?

Osoby powyżej 60. roku życia otrzymają zaproszenia na szczepienia i będą szczepione zaraz po grupie medyków – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w TVP Info.

Fot. Pexels

Ruszyły szczepienia personelu medycznego. Zaraz po nich mają rozpocząć się szczepienia seniorów. To osoby najbardziej narażone na zakażenie i ciężki przebieg Covid-19.

Wiceminister Waldemar Kraska ujawnił, że każda osoba powyżej 60. roku życia dostanie zaproszenie na szczepienie. Po otrzymaniu takiego dokumentu powinno się zgłosić i zarejestrować na szczepienie. Można będzie to zrobić przez infolinię, przez konto internetowe pacjenta, u lekarza rodzinnego lub w punktach, które będą w dużych miastach.

Do rejestracji można będzie się zgłosić dopiero po po otrzymaniu zaproszenia. Chodzi o to, by zachować kolejność roczników szczepień.

Kiedy już dokona się rejestracji, dostanie się wiadomość SMS o dacie i miejscu szczepienia. Dzień przed samym szczepieniem dostanie się drugą wiadomość SMS z przypomnieniem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c