Sensacyjna zmiana w Uberze! Czy przez to będzie drożej?

Polska jest jednym z rynków na których Uber rozwija się najszybciej. Nowa ustawa o transporcie drogowym nakłada jednak na kierowców nowe obowiązki. Będą musieli mieć licencje, a firma im za to dopłaci.

Jeżeli kierowca wyrobi się z licencją na przewóz osób do 1 sierpnia, dostanie jednorazowy bonus o wartości 3500 zł. To jednak tylko czasowa promocja, bo wszyscy kierowcy Ubera i tak będą musieli mieć licencję. Skan dokumentu będzie potrzebny już niedługo przy procesie rejestracji.

Zdobycie licencji nie jest jednak tak proste. Trzeba zdać test oraz zdać egzamin praktyczny. Czas potrzebny do zdania wszystkiego to nawet 7 tygodni, warto więczacząć dostosowaywać się już teraz.

Taksówkarze nie kryją zaskoczenia, ale, jak wskazują niczego to nie zmieni. Podkreślają, że kierowcy Ubera i tak będą jeździć nielegalnie.

Pojawiły się głosy, że może być drożej. Nie wiadomo jeszcze, jak ta zmiana wpłynie na ceny, ale najprawdopodobniej póki co nic się nie zmieni – zarówno Uber, jak i jego kierowcy nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat okresowych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.