Sensacyjny sondaż! PiS przegrywa, nowa partia w Sejmie!

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Spraw Publicznych dla portalu stanpolityki.pl, pokazuje zupełnie inny obraz Sejmu niż jest w tej chwili. Prawo i Sprawiedliwość byłoby na drugim miejscu, a do Sejmu dostałaby sie nowa partia.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Blok Centrowy zbudowany z Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Koalicji Polskiej miałby szansę na wynik 37,86 proc. i to on wygrałby wybory. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 35 proc. głosów. Podium zamyka Lewica na którą chce głosować 9,95 proc. wyborców. Niewiele mniej ma Konfederacja z wynikiem 9,84 proc. Na ostatnim miejscu jest nowa partia w Sejmie. Agrounia może liczyć na poparcie 6,42 proc.

W tej sytuacji sprawa władzy się komplikuje. Blok Centrowy miałby niemal tyle samo miejsc w parlamencie co Prawo i Sprawiedliwość. Aby rządzić jedna lub druga partia musiałaby „dogadać się” z mniejszymi. Nawet jeżeli Prawo i Sprawiedliwość doszłoby do porozumienia z Konfederacją, a Blok Centrowy z Lewicą o wszystkim decydowałaby Agrounia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c