Serce pęka po słowach matki zamordowanego Kuby. Dzisiaj odbył się jego pogrzeb

Na pogrzeb zamordowanego Jakuba przybyły tłumy ludzi. Wszyscy chcieli wyrazić wsparcie dla rodziny. „Nie zdążyłam cię uratować” – krzyknęła płacząc matka zastępcza 16-latka.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Na pogrzebie na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim w Warszawie zebrała się rodzina, przyjaciele i koledzy Jakuba ze szkoły, a także ludzie, których poruszyła tragedia do jakiej doszło. Porządku pilnowała policja.

16-letniego Kubę pochowano w tradycyjnym obrządku muzułmańskim. Zamiast trumny użyto więc białego całunu. Mowę wygłosił imam Bahader Ali Oglu. Wspomniał o tym, że pomimo różnic we kolorze skóry, kulturowych i językowych, wszyscy zostali stworzeni do życia w pokoju, a największym grzechem jest zabicie niewinnego człowieka.

Do tragedii doszło w ubiegły piątek po godzinie 10:00 na terenie jednej z wawerskich szkół. 16-letniego Jakuba ugodził nożem o rok młodszy Emil B.

Niestety pomimo reanimacji podjętej najpierw przez jednego z pedagogów, a następnie zespół pogotowia ratunkowego, poszkodowanego nastolatka nie udało się uratować.

Podejrzany trafił do schroniska dola nieletnich. Sąd może też uznać, że za to przestępstwo 15-latek będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Wtedy sprawcy grozić długoletnie więzienie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.