Seryjny podpalacz zatrzymany. Wyrządził szkody na 600 tys. zł.

Policjanci z Wawra zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń. Piotr Sz. w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. 

Fot. Pixabay

Dzięki wnikliwej pracy wawerskich policjantów został zatrzymany 41-letni Piotr Sz., który jest podejrzany o dokonanie serii podpaleń. Do zdarzeń doszło kilka dni temu. Sprawca zaprószał ogień w kontenerach śmietnikowych, które znajdowały się w pobliżu oraz wewnątrz sklepów. Straty powstałe w wyniku tych zdarzeń oszacowano na 600000 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz dwóch zarzutów dotyczących zniszczenia mienia.

Decyzją sądu Piotr Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.