Silny mróz w Polsce. „Jęzor chłodu” wleje się do Polski już jutro

Już we wtorek możliwe są bardzo duże spadki temperatur. W całej Polsce temperatura spadnie w nocy poniżej -10. W górach możliwe jest nawet -20 stopni Celsjusza.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Już niedługo możliwe są śnieżyce i bardzo duże spadki temperatur. Jak donosi serwis fanipogody.pl, Polska znajdzie się pod „jęzorem chłodu”, bo tak obecnie wygląda ochłodzenie na mapach meteorologicznych.

„Jęzor ten sięgnie Polski już we wtorek. Do kraju spływać zacznie chłodne, arktyczne powietrze z północy. W związku z tym temperatury poszybują w dół. Czeka nas mróz” – pisze serwis.

„W wielu regionach nocami mróz może być siarczysty. Już w nocy z wtorku na środę temperatury na północy Polski spadną poniżej -10 stopni Celsjusza. Bardzo chłodna będzie również środa, kiedy to w dzień mróz sięgał będzie nawet lokalnie -8 stopni Celsjusza” – ostrzegają meteorolodzy.

Taka sytuacja ma się utrzymać dość długo, nawet do przyszłego weekendu. Meteorolodzy serwisu piszą też, że temperatury w górach i pod nimi spadną jeszcze bardziej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c