Skatował własną babcię. Najpierw jednak zrzucił ją ze schodów

36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące, za pobicie swojej babci. Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej staruszki. Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 36-latka w domu w którym zamieszkiwał wspólnie z pokrzywdzoną.

Fot. Pixabay

W ubiegłym tygodniu policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową, gdzie zgłoszono, że 36-letni mężczyzna pobił swoją babcię. Funkcjonariusze pilnie udali się pod wskazany adres. Na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna zepchnął babcię ze schodów oraz bił ją po całym ciele. 36-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go i umieścili w policyjnej celi. Pokrzywdzona w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie śladów i dowodów przestępstwa. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej kobiety. Podejrzany w ograniczonym zakresie złożył wyjaśnienia, ponadto były one niespójne. Na wniosek prokuratury rejonowej, miński sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W tej sprawie policjanci komendy powiatowej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim śledztwo z art. 156§1 kodeksu karnego, w którym m. in. ocenią stan zdrowia psychicznego podejrzanego. Za dotkliwe pobicie 82-latki, podejrzanemu może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Marcin Zagórski/mb / KPP w Mińsku Mazowieckim


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c