Skomplikowane techniki to rzadkość. Tak najczęściej padasz ofiarą złodzieja

W ostatnim czasie na terenie polskich miast zaobserwowano niepokojący wzrost przestępstw, zwanych potocznie „na klamkę”. Tysiące Polaków padło już ofiarą tego typu przestępstwa.

Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google
Dodaj

Fot. Pixabay

Ta metoda działania polega na tym, że złodzieje przemieszczają się po osiedlach mieszkaniowych, systematycznie sprawdzając, które z drzwi wejściowych do domów lub mieszkań nie są zamknięte. Włamywacze skupiają się na tych, które łatwo otworzyć, nie stosując przy tym siły ani specjalistycznych narzędzi.

Złodzieje korzystają z nieuwagi mieszkańców, którzy zostawiają niezamknięte drzwi, zwłaszcza w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy to domownicy są zajęci codziennymi rutynami lub przygotowują się do wyjścia. Kradzieże zdarzają się również w ciągu dnia np. podczas wynoszenia śmieci czy wyjścia do osiedlowego sklepu. Najczęstszymi łupami są torebki, portfele, sprzęty elektroniczne oraz inne wartościowe przedmioty pozostawione w przedpokojach czy w pobliżu wejścia.

Eksperci radzą, aby zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi, nawet gdy przebywamy w domu. Zaleca się także instalację dodatkowych zabezpieczeń, takich jak zamki antywłamaniowe czy wideodomofony, które mogą odstraszyć potencjalnych przestępców. Policja przypomina również o konieczności niepozostawiania wartościowych przedmiotów w miejscach łatwo dostępnych od drzwi wejściowych.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl