Skwerek na Gocławiu rozjeżdżany i dewastowany przez samochody

Nowe nasadzenia drzewek, świeża trawa i wszystkie wysiłki dzielnicy zostały wyrzucone w błoto. Błoto dosłownie, gdyż niegdyś zielony teren zmienia się w naznaczoną koleinami brunatną breję, a drzewa są systematycznie łamane. Wszystko przez to, że kierowcy postanowili zrobić sobie skrót przez ścieżkę rowerową i skwerek.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„Brak mi słów…ręce opadają… „ – pisze Pani Renata, która zrobiła zdjęcia tego miejsca. – „Pokazuję zdjęcia pięknej naszej okolicy, która od ponad roku co tydzień jest niszczona a Dzielnica z tym nic nie robi. No zrobiła trochę ale bez przemyślenia i wcale nie poprawiło to sytuacji. Z tego co wiem, jest złożony projekt do budżetu partycypacyjnego na rewitalizacje odcinka od Fieldorfa do Lotaryńskiej.Mam nadzieję, że projekt będzie przyjęty a do tego czasu Dzielnia mogłaby postawić przynajmniej pachołki tak aby uniemożliwić jazdę samochodom.”

O sprawę zapytaliśmy Pana Jerzego Gierszewskiego, rzecznika dzielnicy Praga Południe. Obiecał przyjrzeć się tematowi i dać nam znać, kiedy tylko dowie się czegoś więcej o tej sprawie. Będziemy Was informować na bieżąco.

Fot. Facebook


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.