Śledczy: Most Łazienkowski został podpalony celowo. Śledztwo umorzono

Z ustaleń śledczych oraz materiału dowodowego zebranego w trakcie postępowania wynika, że most Łazienkowski został podpalony celowo. Z powodu braku wykrycia sprawców śledztwo umorzono – wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

„Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy, w postaci zeznań przesłuchanych świadków, to jest osób zgłaszających pożar, jego obserwatorów, strażaków biorących udział w akcji gaśniczej, relacji telewizyjnych z tego zdarzenia, które zostały uzyskane na potrzeby postępowania, a nadto oględzin miejsca zdarzenia, uzyskanych opinii fizykochemicznych i w szczególności eksperymentu procesowego przeprowadzonego w dniu 12 października 2015 r. oraz korespondującą z tymi wszystkimi dowodami opinią biegłego z zakresu pożarnictwa, wskazuje, że przyczyną pożaru w dniu 14 lutego 2015 r. było umyślne podpalenie desek zdemontowanych z tunelu technologicznego mostu.” – pisze rzeczniczka prasowa praskiej prokuratury prok. Renata Mazur. – „Słup ognia, który objął stertę desek był na tyle duży, że spowodował zapalenie się niezdemontowanych jeszcze desek, z których wykonany był pomost tunelu technologicznego, a sam pożar zaczął obejmować kolejne części tunelu w kierunku zachodnim. Pomimo przeprowadzenia szeregu czynności nie zdołano ustalić personaliów osoby lub osób, które podpaliły deski składowane pod mostem.” – dodaje rzeczniczka prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.