Słodkie Powstanie? Wyjątkowo niesmaczne wyroby cukiernicze

Bynajmniej nie chodzi o walory smakowe, ale wyczucie tematu. Warszawska cukiernia przygotowując się do mistrzostw cukierniczych stworzyła tort z… motywem przewodnim Powstania Warszawskiego.

12715411_924955310934349_6638263703373318979_n

Fot. Facebook

Widzimy więc Sylwetki Powstańców, symbol AK, Zamek Królewski w kłebach dymu i symbol Polski Walczącej. Całość zwieńcza czekoladowa replika rzeźby małego Powstańca.
Reakcje uzytkowników nie pozostawiały na cukiernikach suchej nitki. Przytoczymy tylko trzy wypowiedzi:

  • „Zróbcie też torciki Oświęcimsko-Brzezinkowe. I może babeczki Katyńskie”
  • „Z całym szacunkiem dla walczących w AK, ale to jest groteska i żałosne. Robienie sobie z AK i tragedii ofiar powstania warszawskiego tortu jest bardzo niesmaczne”
  • „Ej, no spoko. Na przyszły rok zróbcie dla równowagi płonącą stodołę w Jedwabnym. Będzie równie spektakularnie.” – „Albo Rzeż Wołyńską w marcepanie” – odpowiedział inny użytkownik

Po wielu słowach krytyki cały wątek został usunięty. Cukiernia tłumaczy się, że chciała oddać hołd Powstańcom w niecodzienny sposób. Co o tym sądzicie?

Fot. Facebook

Fot. Facebook


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.