Służby dowiedziały się o zamachu islamistów na Światowe Dni Młodzieży?

Ze źródeł zbliżonych do policyjnych Fakt dowiedział się o współpracy polskich i zagranicznych służb, które ustaliły, że podczas ŚDM może dojść do zamachu.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Polskiemu wywiadowi udało się poznać plany dzięki zagranicznym służbom, które pozyskały fragmenty rozmów islamistów podsłuchanych przez elektroniczny system szpiegowski Echelon.

Gazeta dowiedziała się, że do zamachu miało dojść na zakończenie uroczystości. Nie wiadomo jednak czy chodzi tylko i wyłącznie o uroczystość w Brzegach czy też może planowane wcześniej Dni w Diecezjach, podczas których dużo wiernych przybywa do stolicy.

Polskie służby przesłały lakoniczną odpowiedź, która ani nie jest zaprzeczeniem ani potwierdzeniem powyższych informacji:
„Służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji stale monitorują poziom zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa, w tym w kontekście zagrożeń terrorystycznych”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c