Śmiertelna zmutowana grypa zmierza do Europy. Podobna epidemia zabiła poprzednio ponad milion osób

H3N2, tak nazywa się zmutowany wirus grypy, który ma szansę wywołać epidemię od której ucierpi wiele milionów osób w Europie. Specjaliści już teraz ostrzegają, że to najgroźniejszy wirus od 1968 roku. W Australii zachorowało już 140 tys. osób.

Fot. Pixabay

Wirus na pewno dotrze do Europy, ponieważ wielu Brytyjczyków podróżuje do Australii i wielu Australijczyków do Wielkiej Brytanii.

„Nie ma sensu podejmować prób zamykania granic. To prawie nieuniknione, że do nas przyjdzie. Nadchodzący sezon zachorowań może być najgorszy od wybuchu epidemii grypy w Hongkongu w 1968 roku” – mówi profesor Robert Dingwall z Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii w rozmowie z „Daily Express”. To właśnie ta epidemia spowodowała śmierć ponad miliona osób w Europie. Teraz, może rozprzestrzenić się jednak dużo szybciej również w Polsce z uwagi na tanie loty m.in. z Warszawy i Katowic do Wielkiej Brytanii.

Nie wiadomo czy szczepionka na wirusa grypy typu A jest skuteczna, obecnie badają to naukowcy. Jeżeli okaże się, że nie, być może czeka nas kolejna, ogromna epidemia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.