Śmiertelnie potrącił 13-latka i uciekł z miejsca wypadku. Jest wyrok w głośnej sprawie

Mariusz N. śmiertelnie potrącił 13-latka, zbiegł z miejsca wypadku, a następnie ukrywał się we Francji. Policja zatrzymała go w kurorcie Isola, jak sam wyjaśniał, pojechał tam do pracy. Po ekstradycji sąd pierwszej instancji skazał go na 8 lat więzienia. Dzisiaj, sąd apelacyjny podwyższył tę karę do 12 lat więzienia.

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Od poprzedniego wyroku odwołali się zarówno prokurator, jak również obrona. Oskarżyciele uznali, że zasądzona kara była zbyt niska, obrona natomiast chciała skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia i uchylić wyrok.

Na czwartkowej rozprawie sędzia nie miał wątpliwości, ze zaszły wszystkie przesłanki do tego, by skazać kierowce na najwyższy wymiar kary:

„Co jeszcze powinien zrobić sprawca wypadku drogowego, żeby sąd mógł wymierzyć maksymalną karę za taki czyn? Należy odpowiedzieć, że sprawca zrobił już wszystko, dlatego trzeba było sięgnąć po karę 12 lat pozbawienia wolności” – uzasadniała wyrok sędzia Małgorzata Bańkowska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.