Śmiertelny wypadek na Gocławiu. Jest akt oskarżenia. Kierowca forda bez zarzutów

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku na Fieldorfa. W sierpniu zeszłego roku zginęła w nim 41-letnia rowerzystka a ranni zostali 60-letni mężczyzna i półtoraroczne dziecko.

Fot. Praga Południe na Sygnale/ Czytelniczka

 

„Oskarżonym w tej sprawie jest Andrzej J., kierowca toyoty. Mężczyzna słyszał zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, polegającego na niezachowaniu szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu i nieustąpienia pierwszeństwa pojazdowi jadącemu na drodze z pierwszeństwem” – tłumaczy Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w wypowiedzi dla TVN Warszawa.

Podkreślono, że kierowca forda jechał za szybko, ale w oparciu o opinię ekspertów, nie usłyszy on zarzutów.

Do wypadku doszło 3 września na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Meissnera. Ford uderzył w toyotę, odbił się, a następnie potrącił trzy osoby oczekujące na przejście. Nasz reporter dotarł wtedy do świadka, który opisał, jak wyglądało całe zdarzenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.