Smog: dobra i zła wiadomość. Ta zła jest taka, że jest coraz gorzej

W stolicy jest coraz gorzej i rano stężenia znowu były na wysokim poziomie. To ta zła wiadomość. Dobra jest taka, że znajdujemy się w zasięgu opadów związanych z niżem „Pierre”. Będzie ciepło i wietrznie, a co za tym idzie, smog się rozejdzie.

Fot. Anton Lukashuk Photography / Aplikacja Zanieczyszczenie Powietrza

„Od rana już pochmurno, w ciągu dnia występować będą słabe, chwilami umiarkowane opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem; uwaga! Początkowo miejscami, ze względu na wychłodzone podłoże, opady mogą być marznące!” Prognozowana suma opadów do 5-7mm. Opady powinny jednak poprawić nieco sytuację z zanieczyszczeniem powietrza. Temperatura w ciągu dnia osiągnie do 2/3°C. Wiatr przeważnie słaby, południowy, później zachodni, dopiero po południu nieznacznie się nasili. Ciśnienie spadnie, w dzień 1018hPa” – Pisze Krzysztof Piasecki z fanpage’a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy.

„W nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach mgły adwekcyjne, związane z napływem wilgotnego powietrza nad wychłodzony teren. Miejscami nadal z opadami. Minimalnie 0°C. W sobotę (18.02) pochmurno, lokalnie opady mżawki. Temperatura wzrośnie do 3/4°C. Wiatr jednak nadal dosć słaby, północno zachodni. Ciśnienie lekko będzie rosnąć. W niedzielę (19.02) pojawi się silniejszy wiatr, do 35-45km/h, z południowego zachodu, a więc sytuacja z zanieczyszczeniem powinna się wyraźnie poprawić. Nadal będzie jednak pochmurno, a temperatura wzrośnie do 4/5°C. Ciśnienie ponownie będzie spadać”.

Fot. Aplikacja Zanieczyszczenie Powietrza

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.