Smutny Park Skaryszewski. Śmieci leżą w krzakach, nad jeziorkiem, a nawet przy głównej alei

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego – zabytkowy park krajobrazowy znajdujący się w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie, wpisany do rejestru zabytków z dn. 13 grudnia 1973 pod numerem 875. Został założony na terenach skaryszewskiego pastwiska miejskiego w latach 1906–1922 przez Franciszka Szaniora.

Nasza wczorajsza wizyta w Parku Skaryszewskim miała słodko-gorzki smak.

Z jednej strony, to park naszego dzieciństwa. Mamy do niego olbrzymi sentyment. Jest piękny. Znamy jego zakątki. Jednak w porównaniu np do Parku Ujazdowskiego czy Łazienek wydaje się zaniedbany i po prostu brudny.

W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że napotykaliśmy podczas spaceru puste kosze, a obok rzucone śmieci. Oznacza to, że służby miejskie sprzątają, jednak ludzie nie trafiają do kosza, zostawiają puste butelki w krzakach, przy jeziorku, gdziekolwiek skończyli pić, nie dbając czy po sobie posprzątać.

O komentarz poprosiliśmy radnego z Pragi-Południe:

„Od lat obserwuję stopniowa degradację Parku Skaryszewskiego, jednego z piękniejszych parków stolicy. Niestety w odróżnieniu od Parków po lewej stronie Wisły nie ma on szczęścia do sensownych decyzji miejskich włodarzy. Już kilka lat temu w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe byłem na prezentacji kompleksowej rewitalizacji Parku gdzie jednym z elementów było jego ogrodzenie.” – mówi Marek Borkowski w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

„Na to ogrodzenie od strony alei Waszyngtona i Zielenieckiej jest chyba od czasów przedwojennych podmurówka. Niestety z projektu nic nie wyszło, rewitalizacji nie udała się również przeprowadzić przed Euro 2012 i tak stopniowo Park zaczyna wyglądać coraz gorzej, poczynając od śmieci, na fatalnym wyglądzie głównej alejki kończąc. Chodniki na niej są krzywe, latarnie straszą zardzewiałymi kloszami i całosc wygląda niestety smutno.” – dodaje radny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c