Sobota pełna atrakcji! Nie tylko Noc Muzeów!

W sobotę, 19 maja, warszawiacy nie będą mogli narzekać na nudę. Na wszystkich czekają wydarzenia kulturalne, sportowe, a także przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach zwierząt. Zapraszamy!

Fot. Warszawa w Pigułce

 

Noc Muzeów 2018 i zlot zabytkowych autobusów
Przed nami 15. edycja warszawskiej Nocy Muzeów! Na uczestników wydarzenia czeka w tym roku ponad 240 placówek – to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią – a ich gospodarze niejednokrotnie pokażą to, co na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Oprócz samego zwiedzania odbywać się będą także różnego rodzaju imprezy towarzyszące i koncerty. Więcej o atrakcjach, konkursach i zabawach związanych z Nocą Muzeów można znaleźć tutaj. Informacje o historii tego wydarzenia przeczytasz tutaj.

Już tradycyjnie będzie także szereg atrakcji związanych z komunikacją miejską. Przed południem na pl. Defilad zacznie się 13. edycja Zlotu zabytkowych autobusów, którą zwieńczy parada prze najciekawsze miejsca stolicy. Swoją paradę przygotowali również warszawscy tramwajarze, którzy obchodzą w tym roku 110. rocznicę elektryfikacji.

Wieczorem na trasy wyruszy dziewięć linii muzealnych, w tym linie A, K i P obsługiwane zabytkowym taborem autobusowym oraz M z zabytkami tramwajowymi. W tym roku zwiedzającym udostępniony zostanie także Zakład Naprawy Tramwajów T-3 mieszczący się przy ul. Młynarskiej. Więcej o komunikacyjnych atrakcjach Nocy Muzeów przeczytasz tutaj oraz tutaj.

III Warszawski Dzień Zwierząt

Również w sobotę sympatycy wszelkich gatunków fauny spotkają się w parku Agrykola by po raz trzeci obchodzić Warszawski Dzień Zwierząt. W wydarzeniu, które odbędzie się w godz. 12.00-18.00 wezmą udział miłośnicy zwierząt oraz podopieczni wielu instytucji i organizacji prozwierzęcych. Organizatorem jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, ale atrakcje czekać będą nie tylko na psiarzy i kociarzy. Nie zabraknie pokazów, konkursów i porad dla wszystkich opiekunów i sympatyków „zwierzaków warszawiaków”. Warszawski Dzień Zwierząt muzycznie uatrakcyjnią występy Kasi Moś. Więcej informacji o WDZ tutaj.

Zaczytana Warszawa
Do niedzieli, 20 maja, na PGE Narodowym trwają Warszawskie Targi Książki. Swoje stoisko przygotowała również Warszawa. W boksie 72/D11 odbywać się będą m.in. spotkania z autorami nominowanymi do 11. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, z autorami książek o stolicy, debata o bibliotekach, wystawa poświęcona Januszowi Głowackiemu oraz kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji tutaj.

Warszawski weekend rowerowy
Weekend upłynie także pod znakiem emocji rowerowych. W piątek, 18 maja, odbędzie się – otwarta dla wszystkich – uroczysta prezentacja Tour de Pologne. W sobotę (19 maja) miłośnicy kolarstwa górskiego wystartują w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym, a niedziela (20 maja) upłynie pod znakiem Lang Team Race, czyli wyścigu szosowego dla amatorów w zawodowej oprawie. Wszystko zakończy się koncertem Grzegorza Hyżego. W trakcie odbędą się m.in. Piknik 4Łapy oraz Parada Veturilo. Do tego przez cały weekend będzie można zwiedzać pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. Więcej informacji tutaj, a także tutaj.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.