Normy przekroczone o ponad 1900 proc.! Ogromne zanieczyszczenie powietrza w Warszawie i okolicach

Otwock zawsze był uznawany za zielone płuca Mazowsza. W uzdrowiskach i sanatoriach do dzisiejszego dnia leczą się ludzie z Warszawy i okoliczny miejscowości. Jednak poziomy zanieczyszczenia powietrza przeczą tej tezie. Normy grubo przekroczyły 1900 proc.!

Fot. Pixabay / Aplikacja Zanieczyszczenie Powietrza

Krzysztof Piasecki z fanapge’a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy wyjaśnia nam na czym polega to zjawisko:

„Drugą dobę zalega nad nami masa powietrza arktycznego, która jest mroźna, a skoro mroźna to dość ciężka. Zalega przy ziemi i tworzy się nam inwersja termiczna (zjawisko wzrostu temperatury wraz z wysokością) która uniemożliwia mieszanie się całej atmosfery. Zanieczyszczenia zostają „zamknięte” przy ziemi, tym razem jest to warstwa około 400m (bazując na danych z południa). Dodatkowo dziś w nocy wiatr jest znacznie słabszy – o ile wczoraj było to 14,4-21,6km/h (4-6m/s) to dziś jest zaledwie 3,6km/h (1m/s) więc nie ma mieszania również przy ziemi i wszystko się utrzymuje tu, gdzie zostało ‚wyprodukowane'” – mówi meteorolog.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c