Sondaż CBOS: Koalicja Obywatelska z najgorszym wynikiem w historii

W sondażu CBOS Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie 11 proc. ankietowanych. Centrum podkreśliło, że jest to najgorszy wynik KO w historii.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Warto wspomnieć, że sondaż został przeprowadzony w dniach 6-16 maja i nie uwzględnia niektórych sytuacji, jak np. prezentacja Polskiego Ładu przez Zjednoczoną Prawicę.

Z sondażu wynika, że zwycięzcą wyborów byłoby Prawo i Sprawiedliwość (razem z Solidarną Polską i Porozumieniem) na które chciałoby głosować 32,8 proc. badanych.

Na drugim miejscu jest Polska 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni chce głosować 17,1 proc. respondentów. Zarówno PiS, jak i Polska 2050 zanotowały wzrost poparcia odpowiednio o 0,8 i 1,5 proc. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku Koalicji Obywatelskiej. Podobnie, jak i w innych badaniach sondażowych ugrupowanie to traci aż 3,2 pkt. proc. i spadło do rekordowo niskiego poziomu 11 proc.

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja (6,1 proc) oraz Lewica (5,5 proc.). Poza Sejmem byliby przedstawiciele PSL i Kukiz’15, których poparcie nie przekroczyło 2 proc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c