Sondaż: Trzaskowski odchodzi z KO i zakłada partię. Będziecie zaskoczeni wynikiem

Według pracowni Estymator dla dorzeczy.pl, start Rafała Trzaskowskiego z własnym ugrupowaniem w wyborach mógłby wywołać małe zamieszanie na scenie politycznej.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Sytuacja jest oczywiście teoretyczna. Załóżmy, że Rafał Trzaskowski odchodzi z KO i zakłada własne ugrupowanie z którym startuje w wyborach parlamentarnych.

Z sondażu wynika, że w takim wypadku na pierwszym miejscu znalazłoby się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość z poparciem wynoszącym 38,6 proc.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Polska 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni chce głosować 17,6 proc. respondentów. Podium zamknąłby ruch Rafała Trzaskowskiego z 14,4 proc. poparciem.

W najgorszym położeniu byłaby Koalicja Obywatelska, której notowania spadłyby do 8,8 proc. Na kolejnych miejscach znaleźliby się: Konfederacja (7,4 proc.) i Lewica (7,3 proc.). PSL – Koalicja Polska nie przekroczyłaby progu wyborczego (3,9 proc.). Inne ugrupowania uzyskałby około 2 proc. głosów.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 maja 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c