Specjaliści: III Wojna Światowa wybuchnie w sąsiedztwie Polski lub w samej Polsce

Ostatnio głośno jest o konflikcie na Bliskim Wschodzie. Eksperci wieszą, że napięcie może eskalować i wywołać interwencje zbrojną. Tymczasem niektórzy amerykańscy i rosyjscy specjaliści przewidują, że III Wojna Światowa rozpocznie się za granicami Polski lub nawet w samej Polsce.

Fot. Pixabay

Robert Legvold, profesor Uniwersytetu Columbii w Nowym Jorku twierdzi, że dojdzie do konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją przy udziale lub bez udziału NATO.

Miałoby się to stać w Europie Środkowej lub Środkowo-Wschodniej. Specjalista wymienia, że może się to stać na terenie Ukrainy, Białorusi lub w „jednym z innych regionów”.

Podobnego zdania jest Igor Korotczenko, rosyjski ekspert wojskowy i redaktor pisma „Obrona Narodowa”. Według niego trwają przytowania do konfliktu zbrojnego. Dowodem na to miałoby być rozmieszczenie wojsk przy polskiej granicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.