Specjalna taca na niedzielnej mszy. Na co pójdą pieniądze?

W niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz Stolicy Apostolskiej. Zbiórka ofiary na świętopietrze odbywa się raz w roku, w ostatnią niedzielę czerwca. Wyjaśniono na co zostaną przeznaczone fundusze.

Fot. Shutterstock

O tym, jak wydatkowane są te środki, decyduje Ojciec Święty oraz zajmujący się tym urząd dobroczynności apostolskiej kierowany przez kard. Konrada Krajewskiego. To są przede wszystkim dzieła charytatywne, wsparcie różnego rodzaju akcji i doraźnej pomocy, która jest potrzebna na całym świecie – powiedział PAP rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak.

Przez Polskę świętopietrze świadczone było od XI w. do 1555 r. Zostało wznowione w 1871 przez papieża Piusa IX. Obecnie zbiórka pieniędzy odbywa się raz w roku, w niedzielę najbliższą dacie 29 czerwca. Kościół łaciński obchodzi wtedy uroczystość liturgiczną Świętego Piotra oraz Świętego Pawła. Do najbardziej szczodrych darczyńców zaliczają się USA, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Francja, Irlandia, Brazylia oraz Korea Południowa. Watykan podaje sumę otrzymanych datków w corocznym sprawozdaniu finansowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.