Spędź weekend na Pradze! Ostatnie dni z Otwartą Ząbkowską! Mnóstwo atrakcji!

W weekend, 2 i 3 września, po raz ostatni w tym roku odbędą się wydarzenia w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska. W sobotę, równie ciekawy program atrakcji proponuje Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56. To dobry moment, by skorzystać z mijającego lata i miło spędzić czas w gronie najbliższych.

Fot. UM Warszawa

To już ostatni weekend z Ząbkowską
W sobotni wieczór na amatorów elektro jazzu czeka koncert w wykonaniu Kiniora & Makaruka – ten legendarny duet znany jest z niekończących się eksperymentów muzycznych, brzmieniowej erudycji i rytmicznej kaskaderki. Zaraz po ich występie na gości festiwalu czeka kolejna dawka emocji – Tymon Tymański wystąpi z nowym projektem „Tymański One Man Show”.

W niedzielę odbędzie się spotkanie z Zofią Kubicką – artystką działającą od wielu lat na warszawskiej Pradze, która opowie o swojej twórczości, o tym, czy Praga jest naprawdę artystyczna, a także poczyta fragmenty swoich dzienników. Tego dnia będziemy również świadkami wyjątkowego koncertu „Budyń Julka Tuwima” – muzycznej opowieści o dzieciństwie lubianego przez dzieci poety. Współczesne interpretacje wierszy Tuwima, napisali znakomici dziecięcy poeci. Autorem muzyki jest Jacek „Budyń” Szymkiewicz – gitarzysta i wokalista znany przede wszystkim z zespołów Pogodno oraz Babu Król. Gościnnie wystąpią m.in. Czesław Mozil oraz Joanna Ewa Zawłocka.

Na zakończenie, w Ogrodzie Ząbkowska, po raz pierwszy w akustycznym duecie wystąpią Limboski & Natalia Kwiatkowska.

W sobotę i niedzielę w Galerii 81 Stopni odbędą się również rodzinne warsztaty artystyczne.

Otwarta sobota w Centrum Kreatywności
Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 to miejska instytucja, która wspiera artystów, twórców, rzemieślników. Do końca września wybrane soboty dedykowane są szeroko rozumianej branży kreatywnej oraz mieszkańcom Warszawy, którzy chcieliby poznać przedsiębiorców tej branży. W programie każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest zwiedzanie Centrum Kreatywności, wystawa prac, spotkania autorskie, gry animacyjne i interaktywne, warsztaty kreatywne dla dzieci oraz wykłady i panele networkingowe dla sektora kreatywnego.

Harmonogram na sobotę, 2 września:

  • godz. 12.00-16.00 – Twórz Kreatywnie – warsztaty plastyczne dla dzieci
    Warsztaty mają charakter zajęć terapeutycznych, pobudzających kreatywność, integrujących poprzez zabawę. Dzieci zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi i tworzą prace za pomocą lekkich ogólnodostępnych materiałów. Każdy z uczestników, używając swojej wyobraźni, wykona samodzielnie własną pracę, z pomocą prowadzącego lub rodziców. Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat z rodzicami.
  • godz. 13.00-16.00 – Zarzucamy sieci – spotkanie warszawskiego sektora kreatywnego
    Spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i kontaktów. W programie również spotkanie z Arturem Waczko i Sławomirem Wojtkowskim, dyrektorami Warszawskiej Szkoły Reklamy.
  • godz. 16.00-19.00 – spotkanie z Filipem Berendtem
    Filip Berendt jest twórcą intermedialnym, rzeźbiarzem, grafikiem i fotografem, absolwentem prestiżowego Royal College of Art, uczestnikiem szeregu wystaw. To kolejne spotkanie, w ramach którego można poznać artystów związanych z Pragą. Rozmowę tradycyjnie poprowadzi dr Iwo Zmyślony, filozof i teoretyk sztuki.

Zmiany w ruchu drogowym
W sobotę i niedzielę, 2 i 3 września, ulica Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską stanie się deptakiem i będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Swoje trasy zmieniają autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 – w kierunku Metra Młociny – z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego – pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę – będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Co to jest Zintegrowany Program Rewitalizacji?
Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Są to inwestycje w nowe budynki oraz dalsza poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Do 2022 roku Warszawa przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl