Spółdzielnia ostrzega przed oszustami! „Usypiają” swoje ofiary i plądrują mieszkanie!

Spółdzielnia z Jelonek ostrzega przed nową metodą oszustów. Chodzą po bloku oferując sprzedaż perfum. Potem ofiary usypiają, a oni plądrują mieszkanie.

Fot. Czytelniczka Anna

Oszuści chodzą po bloku oferując sprzedaż perfum. Ofierze proponują powąchanie nawet bez zakupu.

Do pefum dodawana jest substancja, która powoduje, że ofiara po powąchaniu kilku perfum traci przytomność, a złodzieje zabierają sie na okradanie mieszkania.

Być może jest to chloroform, który używany był do pełnej narkozy. Jest to jednak niebezpieczna dla zdrowia substancja i w złym stężeniu może powodować nawet śmierć. Przy stężeniu 1 proc. ma zastosowanie, jako narkoza, przy stężeniu 1,3 poraża ośrodek oddechowy, co skutkuje zatrzymaniem oddechu.

Jakiś czas temu podobne kradzieże zdarzały się na parkingach. Przed tą metoda ostrzegał insp. Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji: „Na takie zaczepki reagujmy zdwojoną czujnością. – Może ta osoba sprzedaje nam jakiś środek chemiczny, który prowadzi do tego, że nagle zostanę odurzony, wsiądzie do mojego samochodu i odjedzie z parkingu, kradnąc moje auto” – mówił funkcjonariusz w rozmowie z TVP.Info.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.