Społecznik walczy z wypadkami: „Mieszkańcy boja się tego skrzyżowania”

„Mieszkańcy boja się tego skrzyżowania.” – przyznaje Maciej Ciulkin w rozmowie z Warszawą w Pigułce. „Realnie chciałbym w imieniu mieszkańców, nie tylko Rembertowa ale takze miejscowości ościennych poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu”.

Fot. Szakal

Szanowni Mieszkańcy.

Chyba wszyscy widzimy, że od czasu oddania estakady wypadki na skrzyżowaniu ulic Marsa/Żołnierska/Rekrucka są prawie codziennością. Mieszkańcy piszą na grupach, jak i w prywatnych wiadomościach do mnie, że po ludzku boją się tamtędy jeździć, omijając to skrzyżowanie jak tylko się da.

Niestety, dołożenie drugiego sygnalizatora do jazdy na wprost z ul. Żołnierskiej w ul. Rekrucką nie zdaje egzaminu. Kierowcy nie dostosowując prędkości zbliżając się do skrzyżowania, przejeżdżają je na czerwonym świetle. Tak samo jak i kierowcy nie patrząc na znaki lub jeżdżąc na pamięć skręcają w lewo z ul. Marsa w ul. Rekrucką.

Teraz trochę faktów: Ilość wypadków – kolizji
Dane od Komenda Główna Policji na dzień 21-09-2020 r. (w załączniku)

2019 – 26 0 osób rannych, 0 osób zabitych
2020 – 51 3 osoby ranne, 0 osób zabitych
Z uwagi na sam bieżący rok 2020, średnio dochodzi do 1,5 wypadku na tydzień. Przyrost ilości wypadków jest zatrważający.

Biorąc pod uwagę problemy finansowe oraz ostatnią Sesję Rady Warszawy, na której przegłosowano cięcia i odroczenia inwestycji w Warszawie, czekam na odpowiedź Miasto Stołeczne Warszawa na zadane przeze mnie pytanie w sprawie przyszłości II estakady w kierunku Centrum.

Natomiast w odpowiedzi na moje zapytanie do Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otrzymałem odpowiedź, że skrzyżowanie doczeka się korekt geometrycznych skrzyżowania po oddaniu II estakady. Zostanie między innymi przywrócony skręt w lewo z ul. Marsa w ul. Rekrucką. Jak będzie ono wyglądać możecie Państwo zaobserwować na poniższym planie.

Pytanie się nasuwa – czy te zmiany nie zostaną wprowadzone za późno?” – pyta Maciej Ciulkin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c