Spór na linii Targówek – Żoliborz. Jedni chcą mostu – drudzy nie

Mosty zazwyczaj łączą, ten dzieli. Mowa o Moście Krasińskiego. Mieszkańcy Żoliborza protestują obawiając się zablokowania dzielnicy przez dodatkowy ruch, którzy będzie generowała przeprawa. Mieszkańcy Targówka twierdzą, że Most Krasińskiego umożliwi im dostęp do tras szybkiego ruchu i nie wpłynie na ruch na Żoliborzu.

fot. Facebook/Tak dla Mostu Krasińskiego

fot. Facebook/Tak dla Mostu Krasińskiego

Tymczasem na stronie heyevent.com czytamy:

PROTEST PRZECIWKO BUDOWIE MOSTU I TRASY KRASIŃSKIEGO

Zapraszam wszystkich chętnych żoliborzan i nie tylko żoliborzan. Wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy mają dość rozjeżdżanego samochodami miasta. Protest dotyczy idiotycznej inwestycji, do której ratusz nagle zapałał wielką miłością. Wręcz można powiedzieć, że zapalił się do projektu i szybkiej realizacji tegoż. Most i trasa Krasińskiego, którą to inwestycję w gwałtownym przyśpieszeniu ratusz chce realizować, nie będą cudownym remedium na kłopoty komunikacyjne prawobrzeżnej Warszawy. Pomogą tylko i wyłącznie zdewastować ostatnie resztki zachowanej przedwojennej zabudowy, którą można jeszcze spotkać na starym Żoliborzu. W związku z opóźnieniami w budowie trasy południowej, o której można powiedzieć, że rzeczywiście pomoże mieszkańcom Wilanowa, Wawra, Anina, Falenicy i innych osiedli z rejonu najbardziej „niedorozwiniętego komunikacyjnie”, o tyle planowana trasa nie poprawi w żaden sposób komunikacji prawo- i lewobrzeżnej Warszawy.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.