Spotkałeś się z agresją na drodze? Zmień to!

Rozpoczęła się miejska akcja „Życzliwość na drodze” autorstwa miasta i agencji MillionYou. Mieszkańcy stolicy mogą podzielić się swoimi pomysłami na poprawienie warunków na warszawskich drogach. Akcja ma na celu propagowanie dobrych manier oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach stolicy.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Otwarta Warszawa po raz kolejny angażuje mieszkańców w zmienianie miasta. W ubiegłym roku na platformie http://otwartawarszawa.pl/warszawa2030/ odbyła się dyskusja będąca elementem projektu #Warszawa2030 realizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Udzielone odpowiedzi przyczyniły się do budowania strategii miasta na przyszłe lata. Tym razem postanowiono zapytać warszawiaków o  kulturę na drogach.  Akcję prowadzi Zarząd Dróg Miejskich wraz z Centrum Komunikacji Społecznej.

Od 7 kwietnia warszawiacy mogą zgłaszać swoje propozycje rozwiązań dotyczące poprawienia warunków na drodze poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania dostępne na platformie http://otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodze lub przez wypełnienie papierowej ankiety. Na mieszkańców czekają pytania dotyczące dobrych manier na drodze, życzliwości wśród uczestników ruchu drogowego, czy konfliktowych regionów miasta. Ankiety wraz z tzw. „pudełkami pomysłów”  będą dostępne w pięćdziesięciu warszawskich lokalizacjach w tym w punktach obsługi pasażerów. Miejsca te można sprawdzić na interaktywnej mapie Warszawy na stronie projektu. Odpowiedzi mieszkańców przyczynią się do powstania warszawskiego poradnika savoir-vivre promującego dobre maniery na drodze. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone upominkami.

W ramach akcji „Życzliwość na drodze”,  Miasto Stołeczne Warszawa i Otwarta Warszawa będą współpracować z „Marzycielami i Rzemieślnikami. Domem Innowacji Społecznych”. Na koniec procesu najlepsze pomysły trafią do specjalnego inkubatora, który będzie służył dopracowaniu pomysłów z uwzględnieniem perspektywy różnych użytkowników i różnych dyscyplin, tak, aby można było je wdrożyć w życie. Inkubator jest zarazem miejscem i metodą służącą opracowaniu i urzeczywistnianiu pomysłów na zmiany w mieście, tak aby odpowiadały na realne potrzeby, a zarazem uwzględniały istniejące uwarunkowania i ostatecznie przybrały kształt, który będzie najlepiej służył mieszkańcom.

Mieszkańcy stolicy będą mogli dzielić się swoimi pomysłami przez miesiąc poprzez stronę http://otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c