Sprawa Kajetana P.: biegli wydali opinię

Portal tvn24.pl dowiedział się nieoficjalnie, że do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiły dwie opinie biegłych: jedna psychiatryczna, drugą psychologiczno-seksuologiczna.

Fot. KGP

Fot. KGP

Michał Dziekański, rzecznik stołecznej prokuratury potwierdził w rozmowie z portalem, że dostał taką opinię, jednak nie ujawnia jej szczegółów. Nie wiadomo więc kiedy uzyskamy odpowiedź na pytanie czy Kajetan P. stanie przed sądem.

Opinia biegłych jest kluczowa dla sprawy. Jeżeli bowiem okaże się, że oskarżony był niepoczytalny w chwili popełniania tego czynu lub, że jest on chory psychicznie, nie będzie odpowiadał przed sądem, a zostanie skierowany na przymusowe leczenie w zakładzie psychiatrycznym.

Kajetan P. oskarżony jest o morderstwo nauczycielki języka obcego. Po tym, jak dokonał morderstwa, poćwiartował ciało i przewiózł do swojego mieszkania, które podpalił, by zatrzeć ślady. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura chce ustalić czy w chwili popełnienia zbrodni był poczytalny.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.