Sprawca strzelaniny w Markach jest poszukiwany! Może być uzbrojony i niebezpieczny!

Sprawca strzelaniny w Markach jest poszukiwany przez policję. Okazało się jednak, że już raz był skazany za nękanie. Wyszedł i spełnił wcześniejsze groźby.

Fot. Pixabay

Przemysławowi M., prokurator zarzucił popełnienie przestępstw polegających na uporczywym nękaniu dwudziestopięcioletniej byłej partnerki oraz jej matki, wielokrotnym kierowaniu pod ich adresem gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia (elewacji oraz schodów w domu rodziców pokrzywdzonej).

Zastosowano areszt i skazano go na karę łączną jednego roku pozbawienia wolności. Sąd uchylił stosowany wobec Przemysława M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tydzień później Przemysław M. ponownie pojawił się na posesji w Markach, po czym oddał strzał – najprawdopodobniej z broni palnej – w kierunku obecnego partnera pokrzywdzonej kobiety.

Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany.

Tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła się śledztwo (PR 2 Ds. 181.2018) w kierunku zbrodni usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej (art. 13 §1 kk w zw. z art. 148 §1 kk.). Śledztwo zostało powierzone Wydziałowi do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Na chwilę sporządzenia komunikatu dwudziestosiedmioletni Przemysław M. nie został ujęty. W przeszłości był karany.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.