Sprawdzali osoby na kwarantannie. Nagle wydarzyło się coś niespodziewanego. Musieli ratować ludzkie życie

W miniony wtorek, 15.01.2022 r., wieczorem, dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowym Mieście, w powiecie płońskim, w ramach pełnienia służby na terenie gminy Nowe Miasto i Joniec, kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. Nagle wydarzyło się coś nieprzewidywalnego.

Fot. Policja

Z uwagi na to, że z 36, 39 i 40-latkiem, odbywającymi kwarantannę w jednym z domów, nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili sprawdzić miejsce dokładnie. Sama kontrola odbyła się bez uwag. Wszyscy mężczyźni byli pod wskazanym adresem.

Chwilę później jednak stało się coś niespodziewanego. Nagle z komina budynku, w którym przebywali odbywający kwarantannę, buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień. Sytuacja była poważna. Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli wydostać się im na zewnątrz. Wezwali też na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar.

Okazało się, że w kominie domu zapaliły się sadze. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i dymu na cały budynek.

Nowomiejscy dzielnicowi zjawiając się w odpowiednim miejscu i czasie zapobiegli tragedii.

Źródło: KWP w Radomiu / mw


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.