Sprawdzenie zaszczepienia, możliwość zwolnienia niezaszczepionych medyków i roszady na stanowiskach. Jest nowy projekt ustawy

Założenia nowej ustawy pozwalającej pracodawcom na sprawdzenie zaszczepienia zatrudnionych przedstawili poseł Czesław Hoc i Paweł Rychlik. Wątpliwości rozwiał też minister zdrowia, który włączył się w prace nad projektem.

Fot. Warszawa w Pigułce

Projekt składa się z trzech głównych filarów.

Po pierwsze, każdy pracodawca będzie mógł sprawdzić czy jego pracownik przyjął szczepienie. Po drugie, jeżeli okaże się, że zatrudniony nie został zaszczepiony, można będzie przenieść go na inne stanowisko, na przykład na takie, gdzie nie będzie miał kontaktu z innymi ludźmi. Zwolnić pracownika będą mogły tylko podmioty lecznicze. Po trzecie, firmy w których wszyscy pracownicy będą zaszczepieni unikną ewentualnych restrykcji.

Ponadto, jak wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski, „Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c