Śródmieście: 34-latek ujął i obezwładnił złodzieja

34 – letni mieszkaniec śródmieścia ujął i przekazał w ręce policjantów 20 – latka, który nożycami do metalu próbował odciąć linkę zabezpieczającą rower stojący przed budynkiem. Jego wspólnik zdołał zbiec. Wezwani na miejsce wywiadowcy zatrzymali Sebastiana P. i umieścili go w policyjnej celi. Następnego dnia funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali drugiego podejrzanego.

Reklama

Fot. Pixabay

Reklama

Dwaj znający się o dłuższego czasu dwudziestolatkowie spacerując wpadli na pomysł zarobienia pieniędzy ze sprzedaży kradzionych rowerów. Pomyśleli, że wybiorą sobie taka porę kiedy większość ludzi pracuje. Około południa  wybrali się z nożycami do metalu w rejon bloków mieszkalnych przy ul. Senatorskiej. Zaobserwowali tam rower przymocowany do stojaka  i próbowali go ukraść.

Ich plany pokrzyżował jednak 34 – latek, który właśnie wychodził z bloku. Mężczyzna bez zastanowienia ruszył w kierunku sprawców, chcąc ratować rower sąsiada. Ujął i obezwładnił Sebastiana P. Drugi mężczyzna uciekł z miejsca. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z  wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 20–latka i przewieźli go do policyjnego aresztu.

Następnego dnia w trakcie czynności kryminalni ustalili, że wspólnikiem zatrzymanego mężczyzny był Jakub K. Funkcjonariusze zatrzymali również jego.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania, wspólnie i w porozumieniu, kradzieży roweru wartego 1110 zł. Przyznali się do przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Teraz czeka ich rozprawa przed sądem, który może ich skazać nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.