Śródmieście: atak na przechodnia. Sprawca miał „do odsiadki” jeszcze 3 lata

Policjanci ze Śródmieścia odzyskali telefon i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Tomasz C. zaczepił go na przestanku,pod pretekstem zadzwonienia zabrał mu aparat. Kiedy 22-latek próbował odebrać swoją własność napastnikowi został uderzony w twarz.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Dochodziła druga w nocy, kiedy na przystanku autobusowym do młodego mężczyzny dosiadł się Tomasz C. 24-latek poprosił pokrzywdzonego, aby ten pożyczył mu na chwilę telefon, bo chce zadzwonić do znajomego. Kiedy 22 latek odmówił napastnik wyrwał mu telefon z ręki i zaczął uciekać. Pokrzywdzony ruszył w pościg, kiedy ponownie zażądał zwrotu swojej własności został uderzony pięścią w twarz.

Tomasz C. uciekł, a 22-latek o tym, co go spotkało powiadomił policję. Ustaleniem danych personalnych sprawcy i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Dzięki ich zaangażowaniu w sprawę zatrzymali podejrzanego. Odzyskali skradziony telefon, który 24-latek sprzedał w lombardzie.

Tomasz C. usłyszał już zarzuty, wiadomo, że mężczyzna ma na swoim koncie podobne przestępstwo, za co został skazany na 3,5 roku więzienia co oznacza, że działał w warunkach recydywy. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c