Śródmieście: wielokrotnie gwałcił i groził, że zabije. Skrzywdził aż cztery kobiety!

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie, jego usiłowanie, próbę i doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej, groźby karalne oraz rozbój. Ofiarą napastnika padły cztery kobiety. 26-letni Kamil W. został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Fot. KSP

Do zdarzeń doszło w minioną sobotę w kilku miejscach w centrum miasta. W krótkich odstępach czasu ofiarą 26-latka padły cztery kobiety w wieku od 21 do 47 lat. To przypadkowe osoby, które mężczyzna zaczepił, idąc chodnikiem.

Na jednej z nich Kamil W. dopuścił się dwóch przestępstw, zgwałcenia oraz rozboju. Kolejną pokrzywdzoną 26-latek przemocą doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Trzecią z pokrzywdzonych, używając przemocy, usiłował doprowadzić do obcowania płciowego, a ostatnią z napadniętych kobiet przy użyciu siły próbował poddać innej czynności seksualnej.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Śródmiejscy wywiadowcy na podstawie relacji pokrzywdzonych i świadków oraz znając kierunek ucieczki napastnika i jego rysopis zatrzymali mężczyznę nieopodal miejsca, w którym doszło do jednego z przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście Północ, która postawiła już Kamilowi W. 6 zarzutów. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator oraz policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzący czynności w tej sprawie proszą kobiety, które w ostatnim czasie padły ofiarą podobnych przestępstw, a do tej pory tego nie zgłosiły o osobiste stawiennictwo w Komendzie Rejonowej Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.