„Stado pawianów musi trzymać się razem”. Kuriozalna wpadka TVP podczas pogrzebu Adamowicza

Wpadka TVP3 podczas pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza należy do tych najbardziej kuriozalnych. Okazało się, że zawinił oddział w Warszawie.

Jedna z użytkowniczek opisała, że podczas nadawania pogrzebu Adamowicza w TVP3 doszło do wyświetlania napisów z… filmu przyrodniczego.

Mogliśmy więc przeczytać że „stado pawianów musi trzymać się razem” czy „małpy rozchodzą się”. Pomyłka była tak kuriozalna że część osób uznało ją za nieprawdziwą informację. Telewizja jednak przyznała się do błędu. Okazało się że zawinił oddział w Warszawie.

„Ze względu na wagę uroczystości podjęta została decyzja tzw. rozszczepienia pasma wspólnego i wyłączenia Oddziału TVP w Gdańsku ze wspólnego programu, aby umożliwić transmisję uroczystości. Wszystkie czynności dotyczące pasma wspólnego, jak i jego rozszczepienia odbywają się w odpowiednim dziale technicznym w Warszawie” – odpisał ojcu Pani Karoliny Mirosław Samsonowski, Kierownik Działu Techniki w TVP Gdańsk.

Podaje również, że gdy tylko oddział regionalny zorientował się że nadawany jest obraz z błędnymi podpisami natychmiast zwrócono się do oddziału w Warszawie by ten je wyłączył.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.