Stali już w nocy. Ogromna kolejka do popularnego elektromarketu. To ich przyciągnęło! [WIDEO]

Sklep przy ul. Łopuszańskiej otwarty był o godz. 10, ale klienci stali już poprzedniego dnia od 20. Niektórzy ustawili nawet namioty. Wszystko z powodu przeceny ważnego podzespołu komputerowego.

Karty graficzne są obecnie rozchwytywane, a ich ceny osiągają czasami wartości kilkukrotnie wyższe od normalnych. Wszystko z powodu braków na rynku. Po pierwsze spowodowane jest to kopaniem kryptowalut – komputery do tego celu muszą mieć spiętych kilka lub nawet kilkanaście kart graficznych. Po drugie, są problemy z produkcją półprzewodników w Chinach.

Jak już wcześniej informowaliśmy, sieć Media Expert przeceniła aż 400 kart graficznych GeForce RTX. W niektórych przypadkach przeceny sięgały niemal 50 procent.

Pod sklepem na Łopuszańskiej ustawiły się tłumy klientów. Niektórzy stali już od 20 poprzedniego dnia. Warto zaznaczyć, że sklep nie dopuścił do bitew czy wyścigów. Na miejscu była wynajęta ochrona. Klienci byli wpuszczani po kilka osób. Gdy jedna grupa opuściła sklep, druga była do niego wpuszczana.

Fot. okładkowa: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c