Startuje „Zielony MDM”. Zieleniak z budżetu partycypacyjnego!

Dzisiaj na placu Konstytucji wystartował Targ Śródmiejski ZIELONY MDM. Jednodniowy targ miejski ze świeżymi warzywami, owocami i innymi produktami spożywczymi będzie działać w tym miejscu dwa razy w tygodniu, do października

„Zielony MDM” to jeden z projektów zgłoszonych przez „Miasto jest nasze” w ubiegłym roku do budżetu partycypacyjnego. W głosowaniu wskazało go ponad dwa tysiące osób i został zrealizowany. Promowani będą rolnicy i lokalni producenci, nie powinno zabraknąć zdrowej żywności. Działa w południowo-wschodnim narożniku placu w każdy wtorek i czwartek (do października) w godz. 9-19.

„Będziemy pilnować założeń projektu – ceny mają być niewygórowane, a docelowo targ powinien zająć cały placyk parkingowy wokół wschodniego kandelabru. Wszystko zależy od Was, jeśli to miejsce będzie żyło, Miasto obiecało rozszerzyć obszar targowy.” – powiedział o projekcie Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia.

Dziś o godzinie 12:00 podczas otwarcia projektu odbył się koncert „Projektu Warszawiak”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c