Stołeczny Konserwator nigdy nie wydał opinii w sprawie lokalizacji pomnika Smoleńskiego

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 wysłali do Stołecznego Konserwatora Zabytków zapytanie odnośnie oficjalnego stanowiska konserwatora w sprawie lokalizacji pomnika smoleńskiego. W odpowiedzi dostali pismo od Piotra Brabandera, który stwierdza, że konserwator nigdy nie prowadził żadnego postępowania i nie wydawał żadnej pisemnej opinii w sprawie lokalizacji pomnika.

Krakowskie Przedmieście, fot. Warszawa w Pigułce / Pismo od konserwatora, fot. pomniksmolensk.pl

Krakowskie Przedmieście, fot. Warszawa w Pigułce / Pismo od konserwatora, fot. pomniksmolensk.pl

Władze Warszawy wielokrotnie powoływały się na Stołecznego Konserwatora Zabytków i jego opinię w sprawie umieszczenia pomnika smoleńskiego w różnych lokalizacjach. Mówiło się, że nie wyrazi on zgody ani na umieszczenie świateł na terenie Pałacu Prezydenckiego ani też na inną lokalizację w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia. Okazało się jednak, że taka opinia… nigdy oficjalnie nie powstała.

Jakie jest więc oficjalne stanowisko konserwatora w tej sprawie?


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.