Stop tolerancji dla alimenciarzy w Warszawie! [ZAPROSZENIE]

Sytuacja rodziców samotnie wychowujących dzieci nie jest łatwa. Na rodzica spada nie tylko obowiązek opieki nad dzieckiem, lecz często w praktyce jest finansowo zdany tylko na siebie. Rodzic chcący zapewnić dziecku godne życie pracuje często na kilka etatów, wiec zarobkowo przekracza wyjątkowo niskie kryterium Funduszu Alimentacyjnego (w przeliczeniu na osobę jest to 725 zł netto). Za taką kwotę utrzymać siebie i dziecko jest rzeczą niewykonalną, zwłaszcza w Warszawie. Biorąc pod uwagę, ze rodzice pracują często ponad swoje siły musza zatrudniać opiekunkę do dziecka, której koszt znacznie przekracza możliwości finansowo osoby zobowiązanej do opieki nad małoletnim. Jest to błędne kolo. Alimenciarze pracują na czarno, ukrywają dochody, przepisują majątki na rodzinę. Sposobów jest mnóstwo, a dzieci są bezbronne.

fot. : https://www.facebook.com/DlaNaszychDzieci

fot. : https://www.facebook.com/DlaNaszychDzieci

Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci oraz Radni dzielnicy Białołęka (Ewa Gajewska, Joanna Rabiczko, Marcin Korowaj) zapraszają na spotkanie dla samodzielnych rodziców, których dzieci nie otrzymują alimentów. Spotkanie pod hasłem „Małolata utrzymuje Mama, utrzymuje Tata” odbędzie się w Białołęckim Ośrodku Kultury, ul. Vincenta Van Gogha 1, 10 października w godz. 11-14.
Podczas spotkania dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Fundacji Nebo oraz pobawić się podczas warsztatów klockami edukacyjnymi „Warszawski Alfabet” od firmy Tu Tam Tu . Samodzielni rodzice zaś zintegrować i miejmy nadzieję nawiązać nowe przyjaźnie lub znajomości. Podobnie jak mamy ze Stowarzyszenia dla Naszych Dzieci, które poznały się na jednym z portali społecznościowych i postanowiły wspólnie działać dla dobra swoich dzieci zawiązując Stowarzyszenie. Podczas spotkania będzie także można skorzystać z porad Komornika, Pracownika Urzędu Dzielnicy oraz Prawnika oraz poznać historię i działalność Stowarzyszenia.
Serdecznie zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci i Radnych Dzielnicy Białołęka: Ewy Gajewskiej, Joanny Rabiczko, Marcina Korowaja.

Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych- Dla Naszych Dzieci zostało powołane do życia w celu, przede wszystkim, wprowadzenia zmian w ustawodawstwie polskim, które wpłyną na poprawę sytuacji dzieci wychowywanych przez jednego rodzica
Jesteśmy grupą rodziców, którzy działając w interesie swoich pociech napotkali mur na drodze egzekwowania alimentów od osób zobowiązanych do alimentacji. Wykorzystaliśmy wszystkie dostępne metody zmobilizowania dłużników alimentacyjnych i czujemy się zrzuceni na margines prawa. W wielu przypadkach nasz dochód jest za wysoki aby uzyskać świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego a zbyt niski by godnie żyć. Rodzice zobowiązani do łożenia na swoje dzieci, uchylają się od swoich obowiązków, ukrywają swoje dochody, lawirują miedzy przepisami i śmieją się nam i naszym dzieciom prosto w twarz . Pozostawieni jesteśmy sami sobie, ukarani za to że pracujemy, wychowujemy dzieci i próbujemy zacząć normalne życie po koszmarze jakim często był poprzedni związek.
Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie chodzi nam o to aby Państwo płaciło nam alimenty. Chcemy aby Państwo stanęło w obronie nas i naszych dzieci i skutecznie zmobilizowało dłużnika alimentacyjnego! – czytamy na stronie Stowarzyszenia

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.