Strajk w ZUS. Strajkujący: Nie będzie emerytur, rent, tarcz i świadczeń

Pracownicy ZUS zapowiadają strajk. Jeżeli rząd nie spełni ich żądań nie będzie wypłat emerytur, rent, wypłat z tarcz i innych świadczeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pracownicy twierdzą, ze zrzuca sie na nich coraz więcej obowiązków, a pensja od wielu lat stoi. Dlatego pracownicy żądają podwyżki o 60 proc. i mówią wprost: to mniej więcej tyle, o ile podwyższył sobie wypłaty rząd.

Jeżeli do 14 września pieniądze się nie znajdą, odbędzie się strajk ostrzegawczy. To jednak dopiero początek. Pod koniec października może odbyć się bezterminowy strajk powszechny. Jak pisze Piotr Szumlewicz, dziennikarz i działacz związków zawodowych, taki strajk oznaczałby całkowity paraliż ZUS, łącznie z wstrzymaniem wypłat. „Strajk nie jest dla pracowników przyjemnością, a wyrazem desperacji. Jeżeli do niego dojdzie, cała odpowiedzialność za jego skutki będzie po stronie rządzących” – ostrzega Szumlewicz w rozmowie z Radem ZET.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c