Straż Graniczna zatrzymała egipskich fałszerzy. Dzięki nim w Polsce mogli przebywać imigranci z Afryki

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie Warszawy w ramach zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji zakończyły się zatrzymaniem dwóch obywateli Egiptu podejrzanych o fałszerstwa.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Zatrzymani Egipcjanie to 33 i 47–letni mężczyźni. Pierwszy z nich podejrzany jest o fałszowanie dokumentów pobytowych oraz innych dokumentów uzupełniających, potrzebnych do uzyskania tytułu pobytowego w naszym kraju przez cudzoziemców, głównie pochodzących z regionu północnej Afryki.

Drugi z zatrzymanych przebywał w Polsce nielegalnie. Egipcjanin nie posiadał żadnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu i pobytu na terytorium RP, co więcej jego dane figurowały w systemie jako osoba niepożądana w naszym kraju. Ponadto cudzoziemiec nie opuścił dobrowolnie Polski w terminie określonym w decyzji zobowiązującej go do powrotu wydanej pół roku wcześniej. Wobec mężczyzny zostały podjęte czynności w celu ustalenia jego roli w przestępczym procederze.

W wyniku przeszukania, na miejscu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli trzy sfałszowane polskie karty pobytu, wszystkie o jednakowym numerze i serii wystawione na dane jednej i tej samej osoby, drukarki służące do drukowania i personalizowania kart formatu ID tj. dowodów tożsamości, kart lojalnościowych, kart pobytu, kart bankomatowych oraz kilka cudzych paszportów, które prawdopodobnie mogły być wykorzystywane do kolejnych fałszerstw.

33–letni Egipcjanin usłyszał zarzuty z art. 270 § 1 kk. wielokrotnego fałszowania dokumentów. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c