Straż miejska wyłączyła fotoradary i okleiła je folią

Zgodnie z przyjętą ustawą 1 stycznia 2016 r. straże miejskie i gminne tracą uprawienie w zakresie kontroli ruchu drogowego z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących. Wszystkie maszty fotoradarowe straż miejska wyłączyła i okleiła czarną folią.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

„Zgodnie z wolą ustawodawcy Straż Miejska m.st. Warszawy wstrzymała zarówno kontrole z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących stacjonarnych, jak i kontrole mobilne.” – informuje straż miejska – „Stacjonarne urządzenia rejestrujące zostały wyłączone. Aby nie wprowadzać w błąd kierujących, maszty fotoradarowe zostały zabezpieczone czarną folią. Demontowane są również znaki D-51 informujące o kontroli prędkości. Znaki D-51 usuwane są także z punktów kontroli mobilnej. Zgodnie ze stanowiskiem MSWiA wszczęte, ale niezakończone przed 1 stycznia 2016 r. sprawy, zostaną przekazane do dalszych czynności Policji.”

Nie wiadomo czy straż miejska przekaże maszty GITD, który ma uprawnienia do posługiwania się nimi. GITD sam wyraził chęć przejęcia urządzeń, a straż miejska nie widziała przeciwwskazań, ponieważ ustawodawca nie określał komu można fotoradary przekazać i na jakich zasadach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.