Straż Obywatelska zawiesza działalność w obawie o własne bezpieczeństwo

Straż obywatelska, której powstanie niedawno opisywaliśmy, zawiesza działalność. Wszystko przez falę nienawiści, która kierowana jest pod ich adresem. Jak sami piszą, obawiają się o własne bezpieczeństwo.

Fot. Straż Obywatelska

Fot. Straż Obywatelska

„W związku z falą nienawiści i licznymi groźbami pod naszym adresem, Straż na pewien czas zostaje zawieszona. Jest nam niezmiernie przykro. Nie możemy i nie chcemy natomiast narażać naszych Strażników na niebezpieczeństwo. Można powiedzieć – udało Wam się. Ale pamiętajcie – powrócimy ze zdwojoną siłą. Nie zniszczyliście nas do końca.” – piszą członkowie straży z Mokotowa.

Działalność straży nie spodobała się głównie starszym mieszkańcom, którzy często jej działalność porównywali do ORMO. Oddziały te także stworzone były z ochotników. Przypisuje im się brutalne tłumienie wszelkich przejawów zrywów wolnościowych w okresie PRL. Jednak to nie tylko porównania, ale nawet groźby o czym możemy się przekonać czytając poniższe przykłady wpisów:

Fot. Straż Obywatelska

Fot. Straż Obywatelska

Straż obywatelska założy też najprawdopodobniej sprawę sądową jednemu z dziennikarzy pewnego stołecznego dziennika. Według pomysłodawców – napisał nieprawdę:

„Mamy tu do czynienia z kłamstwem i nieprzestrzeganiem etyki dziennikarskiej. Panie Igorze – spotkamy się w sądzie.” – napisali przedstawiciele straży.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c