Straż opisuje i publikuje zdjęcia z tragicznego pożaru. „Znaleziono 6 zwęglonych ciał oraz wyniesiono 4 butle gazowe LPG”

O godzinie 22:30 do Stanowiska Kierowania PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Spedycyjnej. Do zaistniałej sytuacji zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z JRG 10 oraz jeden zastęp z JRG 1.

Po przybiciu zastępów PSP na miejsce zdarzenia zauważono drewniany barak w całości objęty pożarem, oddalony około 50 metrów od drogi, znajdujący się pomiędzy drzewami. Na miejscu pracował już zastęp GCBA 3/48 Zakładowej Straży Pożarnej z Polfy Tarchomin.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek oraz oświetleniu miejsca zdarzenia przy pomocy najaśnic. Podczas dogaszania i przeszukiwania pogorzeliska znaleziono 6 zwęglonych ciał oraz wyniesiono 4 butle gazowe LPG, z których jedna uległa rozszczelnieniu.

W akcji trwającej do godziny 3:30 brało udział 11 zastępów w tym 32 strażaków.

Przypominamy o konieczności zgłaszania do odpowiednich służb (tel. 19115 lub 986) wszelkich niepokojących sytuacji dotyczących miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne – zwłaszcza teraz, w okresie zimowym.

Tekst: asp. Rafał Zagóra 
Zdjęcia: mł. asp. Grzegorz Karwowski

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.