Strażnicy miejscy pomogli odnaleźć zagubioną staruszkę

Był środowy późny wieczór, kiedy do strażników patrolujących ul. Górczewską podbiegła zdenerwowana kobieta. Poinformowała funkcjonariuszy, że poszukuje 85-letniej kobiety, którą się opiekuje. Funkcjonariusze odnaleźli starszą panią.

fot. Pixabay

fot. Pixabay

Kobieta przekazująca strażnikom informację o zagubionej dodała, że kilka minut wcześniej dostała sms od nieznanej osoby, która poinformowała, że spotkała poszukiwaną starszą panią na Bemowie. Dzięki danym zapisanym na kartce, którą miała staruszka, skontaktowała się z jej opiekunką, a następnie zaprowadziła 85-latkę do autobusu. Poinformowała również, że poprosiła kierowcę autobusu, aby dopilnował, by starsza pani wysiadła na przystanku Olbrachta przy ul. Górczewskiej, w pobliżu którego mieszka. Po przybyciu na miejsce opiekunka nie zastała jednak swojej podopiecznej na umówionym przystanku.

Strażnicy skontaktowali się z operatorem MZA z prośbą o ustalenie, czy starsza pani wysiadła na właściwym przystanku, po czym rozpoczęli patrolowanie jego okolic. Niedługo potem zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez opiekunkę. Potwierdziła ona, że to poszukiwana 85-latka. Kobieta błąkała się u zbiegu ulic Górczewskiej i Elekcyjnej. Starsza pani poinformowała, że czuje się dobrze i odmówiła pomocy medycznej. Obie panie zostały odwiedzione przez strażników do domu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.