Strażnicy z Patrolu Eko pomogli krogulcowi

Wczoraj około południa strażnicy miejscy z Patrolu Eko zostali wezwani do Bemowskiego Centrum Kultury. Jego pracownicy znaleźli przed budynkiem drapieżnego ptaka:

fot.: Straż Miejska

fot.: Straż Miejska

Na miejscu strażnicy z Patrolu Eko zastali pracowników budynku z dużym kartonem. Funkcjonariusz dowiedział się, że osoby pracujące w jednym z pokoi na parterze usłyszały uderzenie w szybę. Kiedy pracownicy wyjrzeli przez okno zobaczyli leżącego przy budynku drapieżnego ptaka.
– Ptak to krogulec. Uderzył w szybę i dłuższy czas był zamroczony. Nie posiadał widocznych obrażeń. Do naszego przyjazdu znajdował się w dużym kartonowym pudle. Chroniło go to przed psami. Odebraliśmy go od zgłaszającej osoby. Po jakimś czasie ożywił się. Widać było, że doszedł do siebie. – mówi Jacek Kosela z Patrolu Ekologicznego.
Oceniono, że ptak może bezpiecznie wrócić do naturalnego środowiska. Krogulec został wypuszczony w rejonie, w którym dotąd żył.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.