Strażnik miejski zakażony koronawirusem. „Nagle źle się poczuł”

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w stołecznej straży miejskiej. Wytypowano osoby, które miały kontakt z chorym. Decyzję co do ewentualnej izolacji i kwarantanny podejmie sanepid.

Fot. Straż Miejska

Jak mówi nam Jerzy Jabraszko z Referatu Prasowego Straży Miejskiej jeden z pracowników źle się poczuł i poszedł do lekarza pierwszego kontaktu. Stamtąd został skierowany do specjalisty, który zlecił testy na obecność koronawirusa. Testy okazały się pozytywne.

Funkcjonariusz natychmiast powiadomił przełożonego, który wdrożył odpowiednie procedury. Wytypowano osoby które miały kontakt z zakażonym. Sanepid podejmie decyzję, co do zastosowania kwarantanny. Strażnik to pracownik mundurowy, który nie chodził jednak w patrolu.

Jak podkreśla referat prasowy jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w straży miejskiej, co dowodzi, że wdrożone procedury, jak używanie rękawiczek, maseczek i środków dezynfekcyjnych przynosi oczekiwane efekty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c