Strefy „Całuj i Jedź” już otwarte!

W piątek, 13 maja, otwarte zostały strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). To miejsca, gdzie można zatrzymać samochód i zostawić pasażera, aby ten dalej pojechał komunikacją miejską. Uruchomiliśmy siedem takich stref.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Strefy postojowe K+R (Kiss and Ride) to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić podwiezienie do komunikacji miejskiej. To właśnie tu można legalnie zatrzymać się, „dać buziaka” na do widzenia i pozostawić pasażera, aby ten ruszył w dalszą drogę tramwajem, autobusem, czy metrem. Strefy K+R nie są miejscami gdzie wolno parkować – samochód może stać tu nie dłużej niż 2 minuty. Strefy K+R są łatwo rozpoznawalne, dzięki czytelnemu oznakowaniu.

W autobusach, tramwajach, pociągach SKM i przy wejściach do metra zobaczyć można plakaty, które w prosty sposób pokazują jak korzystać ze stref Kiss and Ride. Na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na antenie TVP Warszawa emitowane są spoty reklamowe. W pobliżu stref K+R można spotkać informatorów, którzy odpowiedzą na pytania i wręczą drobne upominki pierwszym użytkownikom Kiss and Ride.

Zarząd Transportu Miejskiego pilotażowo uruchomił siedem stref K+R. Są one zlokalizowane w pobliżu węzłów komunikacyjnych i stacji metra, a więc w miejscach dogodnych przesiadek. Strefy K+R powstały przy węźle komunikacyjnym Młociny, Dworcu Wileńskim i Gdańskim oraz przy stacjach metra Kabaty, Wilanowska i Słodowiec. Jeśli strefy K+R będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, ZTM nie wyklucza wyznaczenia ich również w innych miejscach.

Projekt jest rezultatem stażu, który pracownicy ZTM, w ramach projektu unijnego „Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie”, odbyli w instytucjach organizujących transport publiczny m.in. w Pradze (Ropid).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c